Κυριακή 27 Νοεμβρίου 2022

Report 6ης Αγωνιστικής. Γράμμος Μαυροχωρίου - Αστραπή (1-8).

Θύμισε ξανά Αστραπή με.. εμφατικό τρόπο!
Παράσταση για έναν ρόλο είχε το ντέρμπι της αγωνιστικής, με την ομάδα μας να κερδίζει με σκορ ρεκόρ για φέτος (1-8) τον Γράμμο Μαυροχωρίου εκτός έδρας αφήνοντας πίσω την ήττα από τα Γραμμοχώρια.

Στο γήπεδο του Μαυροχωρίου και παρά το τσουχτερό κρύο βρέθηκαν ακόμη μια φορά πολλοί φίλοι της ομάδας, οι οποίοι ανταμοίφθηκαν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.Με το καλημέρα η ομάδα του Μίμη Παπαδόπουλου έδειξε τις διαθέσεις της. Μόλις στο δεύτερο λεπτό  και μετά από μια εξαιρετική προσπάθεια του Γρηγόρη Καραμανίδη, η οποία κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι , ο Ανέστης Παλαιοδήμος από πλεονεκτική θέση άνοιξε το σκορ. Τρία λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης  εκμεταλλεύτηκε λάθος στην άμυνα του Μαυροχωρίου για να γράψει το 0-2 για την ομάδα μας και στη συνέχεια ο Κουσίδης ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-3 με κοντινό πλασέ.Στο 16' μετά από σέντρα του Ανέστη Παλαιοδήμου ο Γρηγόρης Καραμανίδης έγραψε το 0-4. Ο ίδιος παίκτης στο 34' σουταρε δυνατά, η μπάλα κοντραρε σε αμυντικό και έγινε το 0-5. Στο 37' υπήρξε η τελευταία μεγάλη φάση του πρώτου ημιχρόνου, όπου ο Παλαιοδήμος στάθηκε άτυχος καθώς  είδε την προσπάθειά του να καταλήγει στο δοκάρι της εστίας του Μαυροχωρίου. Κάπως έτσι οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με την Αστραπή να κάνει έναν υγιεινό περίπατο (0-5).

Στην επανάληψη τα πράγματα έμοιαζαν ακριβώς όπως και στο πρώτο μέρος. Μετά από σέντρα ακριβείας  του Αντωνιάδη στο 51' ο Κουσίδης πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ σημειώνοντας το 0-6.Για ένα μικρό διάστημα η ομάδα μας έδειξε μια σχετική χαλάρωση την οποία εκμεταλλεύτηκαν οι γηπεδούχοι μειώνοντας σε 1-6 με τον Γάκια.Στο 67' ανεβάζοντας και πάλι στροφές η Αστραπή βρήκε ακόμα ένα  γκολ. Σκόρερ και πάλι ο Ανέστης Παλαιοδήμος ο οποίος σημείωσε χατ τρικ και έγραψε το 1-7.Το κερασάκι στην τούρτα ήρθε από τον Κράτσιο ο οποίος έγραψε το 1-8 στο 75' του αγώνα με απευθείας εκτέλεση φάουλ, το οποίο έμελλε να είναι και το τελικό σκορ του παιχνιδιού. Γράμμος Μαυροχωρίου - Αστραπή 1-8.

Σκόρερ: Παλαιοδήμος Αν.(Χ3), Κουσίδης(Χ2), Καραμανίδης Γρ., Κράτσιος και αυτογκόλ.

Αρχική εντεκάδα:🧤Μεϊμαρίδης, Πασόλης🔄, Κράτσιος, Τσακλίδης, Ξανθόπουλος🔄, Μηλιάτης, Αντωνιάδης, Παλαιοδήμος Αν.🔄, Κουσίδης🔄, Σωτηριάδης, Καραμανίδης Γρ.🔄

Αναπληρωματικοί:🧤Κλαζίδης, Λαζαρίδης🔄, Κρομλίδης🔄, Αθανασιάδης🔄, Πασιώλης🔄, Παλαιοδήμος Κ.🔄, Αμανατίδης Θ. Παπαθωμάς και Ψωμιάδης.

Επόμενος αγώνας πάλι εκτός έδρας με τον Ηρακλή Πολυκάρπης.