Κυριακή 13 Σεπτεμβρίου 2020

Ελπίδες Μεσοποταμίας 5 - 6 Α.Ο. Κάστωρ [ Φωτογραφίες ]

Πέμπτο φιλικό για τις Ελπίδες, δεύτερο εντός έδρας αυτήν την φορά με την ομάδα του ΑΟ Κάστωρ. Με τα πρώτα 4 φιλικά να δίνουν θετικές εντυπώσεις, η ομάδα του Γιώργου Τομόπουλου συνεχίζει την προετοιμασία της για το πρωτάθλημμα της Α΄ ΕΠΣ Καστοριάς.

Η αρχική ενδεκάδα :

Σε ένα πολύ κακό πρώτο ημίχρονο για τις Ελπίδες, η φιλοξενούμενη ομάδα κατάφερε να προηγηθεί νωρίς, και με δύο γρήγορα γκολ μετά από λίγο ο δείκτης του σκορ έδείξε 0-3.Οι Ελπίδες μείωσαν σε 1-3 λίγα λεπτά αργότερα με τον Παπαθανασιάδη.Η ομάδα του ΑΟ Κάστωρ βρήκε πάλι δίχτυα (1-4), ενώ λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου η ομάδα μας μείωσε και πάλι με τον Μπουτάση με το σκορ να ανέρχεται σε 2-4.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξαν και πολλά πράγματα. Τα πολλά γκολ και το θέαμα έμεινε το ίδιο και στο δεύτερο, ήταν η σειρά των Ελπίδων να περάσουν στην αντεπίθεση. Ένα παιχνίδι που για όσους το παρακολούθησαν θα κάνουν καιρό να το ξεχάσουν. Οι Ελπίδες βρήκαν την δύναμη να ξεκινήσουν το δυνατό comeback μειώνοντας σε 3-4 με τον Α. Κουσίδη. Στην συνέχεια η ομάδα του ΑΟ Κάστωρ ήταν αυτή που σκόραρε και έκανε το 3-5. Ο Παπαϊωάννου Χ. παρόλα αυτά κατάφερε να μειώσει σε 4-5 και μετά από λίγα λεπτά ο Στόγιαν Σ. κατάφερε να φέρει το παιχνίδι και πάλι στα ίσα. Η ΑΟ Κάστωρ κατάφερε να κλέψει την νίκη στο τέλος του φιλικού με το γκολ που έβαλαν οι φιλοξενούμενοι στα τελευταία λεπτά.

Έτσι ο απολογισμός μετά από πέντε φιλικά ματς είναι δυο νίκες, μια ισοπαλία και δυο ήττες. Επόμενο ματς Τετάρτη μέσα στο Νταηλάκη με την τοπική ομάδα Α.Σ. Νταηλάκης.