Σάββατο 12 Σεπτεμβρίου 2020

Πρώτο Super Cup για την Αστραπή Μεσοποταμίας! [ Φωτογραφίες- Βίντεο ]

Πριν από μερικά λεπτά διαδραματίστηκε για τρίτη φορά το Super Cup της ΕΠΣ Καστοριάς. Για πρώτη φορά στο γήπεδο της Πενταβρύσου. Για δεύτερη συνεχόμενη χρονία διεκδικητές του τίτλου είναι η Αστραπή Μεσοποταμίας και ο Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας. Η ομάδα της Καλλιθέας ως πρωταθλήτρια και κυπελλούχος και η Αστραπή ως φιναλίστ ενός κυπέλλου που κρήθηκε από κλήρωση! Η ομάδα μας κόντρα στην προϊστορία αφού σε 17 μεταξύ τους αγώνες μετρά 6 νίκες απέναντι σε 9 των κυανοκίτρινων, ενώ 2 αγώνες έληξαν ισοπαλία, διεκδίκησε το πρώτο της Super Cup

Η αρχική ενδεκάδα που επέλεξε ο Μίμης Παπαδόπουλος:

Αλλαγές:
Παλαιοδήμος - Μήλιος.
Πασόλης - Ψωμιάδης.
Καραμανίδης Λ - Κοκοβίδης.
Βασιλειάδης - Σίμου.

Σε ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο και αφού η ομάδα μας έχασε την ευκαιρία να προηγηθεί με κεφαλιά του Καραμανίδη, η Καλλιθέα πήρε το προβάδισμα με τον Σαββόπουλο με το σκορ στο τέλος του πρώτου ημχρόνου να είναι 0-1.
Στο δεύτερο ημίχρονο η Αστραπή ανέβασε στροφές, έφτασε στην ισοφάριση στο 60΄ με ένα πανέμορφο γκολ του Σίμου και πέρασε μπροστά στο σκορ 3 λεπτά αργότερα με γκολ του Ταρέλι.

Τελικό αποτέλεσμα Αστραπή Μεσοποταμίας 2-1 Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας.

Τροπαιούχος 3ου Super Cup Ε.Π.Σ. Καστοριάς ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣ.

Για πρώτη φορά στην ιστορία της η Αστραπή κατέκτησε το Super Cup αφού κατάφερε και γύρισε τον αγώνα στο δεύτερο ημίχρονο. Τέλος να ευχηθούμε στην ομάδα της Καλλιθέας, καλή επιτυχία στην προσπάθεια της στην Γ΄ Εθνική.