Τετάρτη 9 Σεπτεμβρίου 2020

Ελπίδες Μεσοποταμίας - A.E Γραμμοχωρίων 1-1 [ Φωτογραφίες ]

Το πρώτο φιλικό εντός έδρας και το τέταρτο στην σειρά είχαν οι Ελπίδες σήμερα το απόγευμα. Η ομάδα αντιμετώπισε την Α.Ε. Γραμμοχωρίων. Οι Ελπίδες που πλέον έχουν μπει στην τελική φάση της προετοιμασίας και θέλουν μέσω αυτών των παιχνιδιών να εντοπίσουν τις ατέλειες τους, και να τις βελτιώσουν.

Η αρχική μας ενδεκάδα πριν τον αγώνα με τα Γραμμοχώρια.

Η ομάδα των Γραμμοχωρίων προηγήθηκε προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, μη αφήνοντας μας περιθώρια για αντίδραση. Η ομάδα παρουσιάστηκε μέτρια στο πρώτο ημίχρονο χωρίς κάποια σπουδαία φάση.

Στο δεύτερο ημίχρονο αντέδρασαν οι Ελπίδες άμεσα και βρήκαν γρήγορα το γκολ. Σκόρερ στο 1-1 ήταν ο Αποστόλης Κουσίδης. Ο κ.Τομόπουλος πραγματοποιήσε πολλές αλλαγές σε σχήμα και παίχτες για να πειραματιστεί και με τους παίκτες που δεν ήταν βασικοί αυτό το διάστημα. Παρόλα αυτά η ομάδα ήταν πολύ καλύτερη στο δεύτερο ημίχρονο και δημιούργησε κάποιες φάσεις.

Έτσι ο απολογισμός μετά από τέσσερα φιλικά ματς είναι δυο νίκες, μια ισοπαλία και μια ήττα. Την Κυριακή θα πραγματοποιηθεί άλλος ένας φιλικός αγώνας για τις Ελπίδες. Ο αντίπαλος θα γίνει γνωστός τις επόμενες ημέρες και θα ανακοινωθεί στην σελίδα μας στο Facebook