Σάββατο 10 Οκτωβρίου 2020

Report Κυπέλλου 3η Αγων. Αστραπή & Ελπίδες [ Φωτογραφίες ]

Μετά απο τις νίκες τους στην δεύτερη αγωνιστική του Κυπέλλου, Ελπίδες και Αστραπή συγκρούονται για το πρώτο τοπικό ντέρμπι της χρονίας. Ένας αγώνας που και οι δύο ομάδες θέλουν την νίκη η οποία θα τους εξασφαλίσει την πρόκριση στην επόμενη φάση του θεσμού.

Οι αρχικές ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Σε ένα παιχνίδι κέντρου όπου η Αστραπή είχε την κατοχή, η ομάδα των Ελπίδων  κατάφερε να προηγηθεί στο 23΄ με γκόλ του Κουσίδη. Λίγα λεπτά αργότερα (37΄), έπειτα απο κόρνερ του Ταρέλι, ο Καραμανίδης Γ. με κεφαλία ισοφάρισε σε 1-1. Οι Ελπίδες έχασαν δύο ευκαιρίες με το φάουλ του Παπαθανασιάδη να περνάει πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι του Μεΐμαρίδη και έτσι το σκορ στο ημίχρονο έμεινε στο 1-1.

Το δεύτερο ημίχρονο κινήθηκε όπως το πρώτο με την Αστραπή να έχει την κατοχή της μπάλας και τις πρωτοβουλίες. Κατάφερε να περάσει μπροστά στο σκορ στο 83΄ με ωραίο σουτ του Σίμου Κ. το οποίο ήταν και το αποτέλεσμα του αγώνα.

Τελικό αποτέλεσμα : Αστραπή Μεσοποταμίας - Ελπίδες Μεσοποταμίας  2-1.

Έτσι η Αστραπή περνάει ως πρώτη στο όμιλο.

Στο άλλο ματς του ομίλου ο Παναργειακός πέρασε απο την έδρα της Δόξας Αμπελοκήπων  με 0-3 και πήρε το εισιτήριο για την επόμενη φάση.

Αναλυτικά η Βαθμολογία του Κυπέλλου εδώ.