Σάββατο 3 Οκτωβρίου 2020

Report Κυπέλλου 2η Αγων. Αστραπή & Ελπίδες [ Φωτογραφίες ]

Μετά το σοκ της πρώτης αγωνιστικής, οι δυο ομάδες της Μεσοποταμίας, έψαχναν πλέον την πρώτη τους νίκη στην διοργάνωση.

Οι δυο ομάδες της Μεσοποταμίας βρισκόταν πλέον σε αδιέξοδο, καθώς αν ήθελαν να είχαν θεωρητικά μια ελπίδα για πρόκριση θα έπρεπε να φύγουν και οι δυο με τους τρεις βαθμούς από τα αντίστοιχα παιχνίδια.

Πάμε να δούμε αναλυτικά τι έγινε στην δεύτερη αγωνιστική του Κυπέλλου Basilico:

Σάββατο 03-10-2020 16:30 / Γήπεδο Μεσοποταμίας
Ελπίδες Μεσοποταμίας - Δόξα Αμπελοκήπων 2-1(0-0)

Οι Ελπίδες κατέβηκαν στον πρώτο επίσημο του αγώνα με σύστημα 4-2-3-1 απέναντι στην Δόξα Αμπελοκήπων.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε αρκετά ήρεμα χωρίς κάποια ιδιαίτερη φάση. Ένα γενικά μέτριο παιχνίδι από πλευράς των δυο ομάδων.

Στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου, ο Αποστόλης Κουσίδης άνοιξε το σκορ απέναντι στην Δόξα Αμπελοκήπων. Η πρώτη αλλαγή της ομάδας μας ήταν ο Δημήτρης Κοτανίδης στην θέση του Παντελή Παπαδημητρίου. Αμέσα ήρθε και το δεύτερο γκολ του Αποστόλη Κουσίδη μεγάλωνοντας το δείκτη του σκορ στο 2-0 στο 65ο λεπτό. Η δεύτερη αλλαγή της ομάδας ήταν ο Σάββας Καλλιμάνης στην θέση του Κεραμιδόπουλου Κώστα.

Η τρίτη αλλαγή στα τελευταία λεπτά ήταν ο Νικολάου Μιχάλης στην θέση του Αντώνη Δούκα. H ομάδα των Ελπίδων δέχθηκε στα τελευταία λεπτά του παιχνίδιου γκολ από τον Σούλη Βάμπα και μείωσε σε 2-1 η Δόξα. Παρόλα αυτά οι Ελπίδες πήραν το χρυσό τρίποντο και ισοφάρισαν τον Παναργειακό στην βαθμολογία.

Στην επόμενη αγωνιστική οι Ελπίδες αντιμετωπίζουν την Αστραπή. Με ένα θετικό αποτέλεσμα οι Ελπίδες και ήττα του Παναργειακού προκρίνονται και οι δυο ομάδες στην επόμενη φάση.

Δείτε αναλυτικά την Βαθμολογία και το πρόγραμμα των Ελπίδων στο Κύπελλο εδώ.

Σάββατο 03-10-2020 16:30 / Γήπεδο Παναργειακού
Α.Σ. Παναργειακός -
Αστραπή Μεσοποταμίας 0-2 (0-1)

Η Αστραπή κατέβηκε με σχηματισμό 3-6-1 έχοντας δυο αλλαγές στην βασική της ενδεκάδα.

Στο 26ο λεπτό η Αστραπή πέρασε μπροστα στο σκορ με γκολ του Παπαχρήστου. Στο 47ο λεπτό η ομάδα της Αστραπής έκανε άμεσα το 0-2 με γκολ του Νίκου Βασιλειάδη!

Η Αστραπή πήρε ένα σημαντικό τρίποντο και πλέον είναι πρωτοπόρος του ομίλου. Επόμενη αγωνιστική η Αστραπή αντιμετωπίζει τις Ελπίδες.

Δείτε αναλυτικά την Βαθμολογία και το πρόγραμμα της Αστραπής στο Κύπελλο εδώ.