Σάββατο 2 Απριλίου 2022

Report 13η - 18η Αγωνιστική

Μετά την νίκη μας στο ντέρμπι απέναντι στον Παναργειακό, η ομάδα μας πραγματοποίησε το καθιερώμενο της ρεπό. Έπειτα ακολούθησε η άνευ αγώνος νίκη (3-0) επί της Ομόνοιας Βογατσικού, η οποιά αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα.

Ακολούθησε το παιχνίδι μέσα στο Μαυροχώρι απέναντι στο τοπικό Γράμμο, όπου η ομάδα μας αν και δυσκολεύτηκε στο πρώτη ημίχρονο 0-0, κατάφερε στην επανάληψη να επικρατήσει με το καθαρό σκορ 0-5. Σκόρερ Στεργίου, Μηλιάτης (P), Ξανθόπουλος και δύο αυτογκόλ.

Την 14η αγωνιστική στον εντός έδρας αγώνα με την Πεντάβρυσο, η ομάδα μας νίκησε με σκορ 4-1. Σκόρερ Ταρέλι, Στεργίου, Καραμανίδης Γ και Μηλιάτης.

Ακολούθησαν αλλά δύο εντός έδρας παιχνίδια με Γράμμο Μαυροχωρίου και Γραμμοχώρια, όπου η ομάδα μας γνώρισε διαδοχικές ήττες με σκορ 1-2.

Σκόρερ απέναντι στο Μαύροβο ήταν ο Καραμανίδης Γρηγόρης από το σημείο του πέναλτι και ο Ταρέλι απέναντι στα Γραμμοχώρια.

Την 17η αγωνιστική η ομάδα μας ταξίδεψε στο Άργος Ορεστικό, όπου αντιμετώπισε τον Παναργειακό στο τοπικό ντέρμπι του νομού. Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι, η ομάδα μας παρόλο που βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 στο τελευταίο δεκάλεπτο κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα και να κάνει το 2-2 με τον Παλαιόδημο και τον Μηλιάτη, αγγίζόντας ακόμα και την νίκη στο τέλος του παιχνιδιού.

Επόμενος αγώνας ο ημιτελικός Κυπέλλου απέναντι στην αήττητη μέχρι τότε ομάδα της Καστοριάς 1980. Η όμαδα μας μετά από μια αξιόμαχη εμφάνιση πήρε την νίκη-πρόκριση με 1-0. Σκόρερ του μοναδικού τέρματος του αγώνα ο Καραμανίδης Γρηγόρης. Αυτή είναι η 18η φορά που η ομάδα μας φτάνει στο τελικό κυπέλλου της ΕΠΣ Καστοριάς και είναι η πολυνίκης του θεσμού με 10 κατακτήσεις.

Στην 18η αγωνιστική η ομάδα μας στον εκτός έδρας αγώνα στο Νταηλάκη πέτυχε μια αγχωτική νίκη με σκορ 0-1. Σκόρερ ο Γρηγόρης Καραμανίδης και μεγάλη εμφάνιση από τον τερματοφύλακα μας Τσαρούχα, ο οποίος απέκρουσε πέναλτι στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού.

Τέλος, στην 19η αγωνιστική η ομάδα μας γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 0-2 από την Καστοριά 1980. Αυτή τη στιγμή η ομάδα μας βρίσκεται στην 4η θέση του πρωταθλήματος με 33 βαθμούς. Επόμενη αγωνιστική εκτός έδρας με την ΑΕ Βιτσίου.