Σάββατο 19 Σεπτεμβρίου 2020

Α.Σ. Νταηλάκης - Αστραπή Μεσοποταμίας 0-2 [ Φωτογραφίες ]

Μία εβδομάδα μετά την κατάκτηση του Super Cup, σε ένα ακόμα φιλικό αυτήν την φορά εκτός έδρας, η Αστραπή δοκιμάζεται απέναντι στον ΑΣ Νταηλάκης.Στο τελευταίο μεγάλο τέστ για την ομάδα μας πριν την έναρξη του θεσμού του κυπέλλου

Η αρχική ενδεκάδα που επέλεξε ο Μίμης Παπαδόπουλος:

Ένα αρκετά καλό πρώτο ημίχρονο με γρήγορο γκολ (Ταρέλι) από την ομάδα μας η οποία έχει την κατοχή της μπάλας στο μεγαλύτερο μέρος του πρώτου ημιχρόνου. Αποτέλεσμα ημιχρόνου 0-1.

Ως αλλαγές πέρασαν οι:

Κοσμίδης Γ. , Ψωμιάδης Γ. , Παλαιοδήμος Α. , Πασόλης Δ. , Κοχλιάδης Γ. , Κρομλίδης Χ. , Κοκοβίδης Ν. , Μήλιος Γ. , Καραμανίδης Λ.

Με αλλαγή σε όλη την ενδεκάδα σχεδόν το παιχνίδι συνεχίστηκε στο ίδιο μοτίβο με την ομάδα μας να έχει την κατοχή της μπάλας και χάνοντας μερικές κλασικές ευκαιρίες για γκολ.Σε ένα από τα πολλά ρήγματα που έκανε ο Ταρελι στην αντίπαλη άμυνα , έσπασε την μπάλα στην μικρή περιοχή και ο Καραμανιδης έγραψε το 0-2 που ήταν και το τελικό σκορ.

Τελικό αποτέλεσμα : Α.Σ. Νταηλάκης 0 - 2 Αστραπή Μεσοποταμίας !